Mali eko planinari: 2. planinarski izlet Kotari - Okić - Terihaji - Kotari [22/23]
Autor: Božica Grgečić, 21. 11. 2022.

[FOTO] Na drugi su izlet mali Eko planinari išli na Okić, na kojem još nisu bili. Na ovaj izlet (12.11.) išli su i planinari viših razreda, njih sedam, sa svojom učiteljicom. Oni su krenuli pješke iz Ruda, a mi iz Kotara.

galerija > klik <

Na Kotarima smo se našli i krenuli jedan dio puta zajedno, a potom smo se razdvojili. Ponovno smo se našli na vrhu starog Okić grada ,gdje smo se i poslikali zajedno.

galerija > klik <

Vrijeme je na putu do Okića bilo baš lijepo, sunčano, dok se kasnije sunce sakrilo iza oblaka … Uživali smo u svakom koraku prema Okiću,uz sunce,lijepu prirodu i poglede. Jesen u šumi na sve strane, sunce u krošnjama drveća…

Kada smo došli blizu Okića, u šumu se uvukla siva magl. Malo nas je pratila, a potom je opet zasjalo sunce.

galerija > klik <

Hrabre nožice malih planinara grabile su prema starom Okić gradu. Malo sa strahom od uspona, po kamenju, na koje još nisu navikli… Nakon kratkog vremena popeli smo se i uživali u pogledima! Naravno, uslijedilo je slikanje , a potom spuštanje do planinarskog doma, što su jedva dočekali jer su bili jako gladni.

Nakon  užine, uslijedilo je polusatno igranje i povratak preko Terihaja, drugim putem. Uz malo gunđanja, ubrzo smo se popeli kroz šumu do Terihaja, a potom nastavili natrag do Kotara.

Napravili smo jedan lijepi krug od otprilike 11 km. Sretni i veseli sjeli smo u aute i vratili se kući! Do slijedećeg izleta, pozdrav!

Pogledajte i:

Mali eko planinari: 1. planinarski izlet Rude - Veliki dol - Oštrc - Rude [22/23]
Putujući Bergmani na Okiću [22/23] #1
Putujući Bergmani se obrazuju uz HGSS

Mali eko planinari [21/22]:
Mali eko planinari: 1. planinarski izlet Rude-Veliki dol-Rude [21/22]
Mali eko planinari: 2. planinarski izlet Nerzi - Oštrc - Nerzi [21/22]
Mali eko planinari: 3. planinarski izlet - vrh Plešivica [21/22]
Mali eko planinari: 4. planinarski izlet - Šoićeva kuća - Japetić [21/22]

Mali eko planinari [19/20]:
Od Poljanica i Prekrižja pa natrag
Mali planinari u Sloveniji