Putujući Bergmani na Okiću [22/23] #1
Autor: Ines Velički, 19. 11. 2022.

[FOTO] Veliki ekoplaninari poznati kao „Putujući Bergmani“ u subotu, 12. studenoga 2022. godine, prehodali su na svome prvome ovogodišnjem izletu zavidnih 18 kilometara po svojim krajevima.

Od škole u Rudama krenuli su prema rudniku te se zatim šumskim stazama i cestom popeli do škole u Manjoj Vasi te nastavili prema Kotarima gdje su dočekali skupinu Malih ekoplaninara s kojima su se zaputili prema jesenskim bojama okupanu Okiću.

Cestom pa šumom došli su do planinarskog doma „Maks Plotnikov“ te se kratko odmorili da bi se zatim popeli do samoga vrha i spustili prema domu.

Od doma su okružili Okić preko Klaka te se istim putem vratili u Rude u pratnji učiteljice Ines Velički.

Bio je to izlet pripreme za nove pustolovine koje ih očekuju u nadolazećim mjesecima.

Pogledajte i:

Mali eko planinari: 1. planinarski izlet Rude - Veliki dol - Oštrc - Rude [22/23]

Putujući bergmani [21/22]
Veliki Dol - Oštrc - Braslovje #1