eko planinari
Autor: Kristina Halužan, 30. 5. 2018.

4. izlet Malih eko planinara

slap  Cerinski vir

Malieko planinari 2.a razreda išli su 26.5.2018. na svoj četvrti izlet.

Ovaj smo put planinarili od Šoićeve kuće markiranom stazom do najljepšeg

slapa samoborskog gorja - Cerinskog vira.

Dan je bio sunčan,topao, pun raznih šumskih mirisa, nebo je bilo prekriveno predivnim oblacima, a sunce je obasjavalo sve te prirodne ljepote. Klinci su uživali u svakom koraku, a i roditelji koji su bili s nama. Slap Cerinski vir uvršten je 2003 g. među 26 najljepših slapova Hrvatske.

Planinari su uređivali staze do slapa, a svi koji tamo dođu, dive se igri vode, kapljica slapa  koje se presijavaju na suncu, svježini uz slap….

Nakon što smo se nauživali kraj slapa, došli smo do planinarskog doma Cerinski vir. Tamo nas je dočekao gospodin Radovan Librić, koji nas je proveo kroz dom i ispričao nam mnogo zanimljivih priča. Nakon toga trebalo je nešto pojesti, poigrati se i spremiti se za povratak. Djeci i roditeljima se slap jako svidio i uživali smo u svakom koraku, ma koliko on ponekad težak bio. Dio tih ljepota možete vidjeti u fotogaleriji.

Jedva čekamo nas sljedeći, završni izlet!!!

učiteljica:Božica Grgečić