Putujući Bergmani se obrazuju uz HGSS
Autor: Ines Velički, 19. 11. 2022.

Osim planinarenjem, Bergmani se bave i obrazovanjem te su tako 16. studenoga u prostorijama škole dočekali mlade snage HGSS-a kako bi naučili osnove prve pomoći prilagođene boravku u planinama.

Na edukaciji koja je trajala od 18:30 do 19:45 naučili su provjeriti stanje unesrećenoga te stavljanje u položaj na bok, a zatim je uslijedilo previjanje rana, imobilizacija ozlijeđenih dijelova tijela te izvođenje Hemlichova zahvata.

Također su naučili prepoznati hipoglikemiju i dehidraciju te se pobrinuti za navedena stanja.

Mali planinari bili su vrlo vrijedni te pokazali kako su u primjeni znanja izvrsni kako samo oni mogu biti. Na sljedećim edukacijama čekaju ih tehnike oživljavanja i mnoge druge korisne vještine za boravak u planinama.

Oduševljeni mladim HGSS-ovcima, nagradili su ih velikim pljeskom te se svi radujemo njihovu povratku u naše prostore.

Pogledajte i:

Putujući Bergmani na Okiću [22/23] #1
Mali eko planinari: 1. planinarski izlet Rude - Veliki dol - Oštrc - Rude [22/23]

Putujući bergmani [21/22]
Veliki Dol - Oštrc - Braslovje #1