Dvodnevni izlet –srednji Velebit-Alan- 3.i 4. 6. 2017.
Autor: Kristina Halužan, 8. 6. 2017.

Moj mali eko planinar Matija Lebegner, učenik 1.a razreda,  i njegov tata pridružili su se dvodnevnom izletu Planinarske grupe "Mali planinari " HPD Japetić na srednjem Velebitu.

Išli smo zajedno  automobilom do planinarske kuće Alan, koja se nalazi na 1340 mnv. Nakon vožnje od 3,5 h uzeli smo ruksake i krenuli na planinarenje.

Prvi smo se dan popeli na  vrh Zečjak,koji se nalazi na 1622 mnv.Krenuli smo Premužićevom  stazom s koje smo se odvojili markacijom prema našem vrhu.

Zečjak je drugi vrh po visini u srednjem Velebitu. Sa njega je predivan pogled na jadranske otoke koji prate Velebit. Stoga smo uživali u predivnim pogledima. Nakon povratka uslijedilo je roštiljanje, večera i zasluženi odmor.

Drugi dan popeli smo se na  vrh Alančić koji se nalazi na 1611 mnv.To je travnati vrh s kojeg se isto tako pruža predivan pogled na Jadransko more i ostali dio Velebita.

Na povratku kući svratili smo u siranu Runolist te u Kuterevo gdje smo posjetili utočište za medvjede.

Izlet je bio predivan, Velebit nas je nadahnuo svojom ljepotom, predivnim pogledima na more, opojnim  mirisima.....puni smo dojmova!!!

učiteljica:Božica Grgečić