Poruka gradonačelnice i ministra prvašićima - počela je nova školska godina!
Autor: Goran Orlić, 5. 9. 2022.

Počela je nova školska godina. U Samoboru je u osnovne škole u prve razrede upisano oko 400 učenika, što je 50-ero više nego lani.

Za sve osnovnoškolce i ove je godine država osigurala besplatne udžbenike, a Grad Samobor radne bilježnice i ostali dodatni nastavni materijal. U proračunu je za tu namjenu osigurano 1 800 000 kuna.

Grad Samobor osigurao je i sredstva za pomoćnike u nastavi u svih pet samoborskih osnovnih škola (OŠ B. Tonija, OŠ Samobor, OŠ Rude, OŠ M. Langa i OŠ M. Šiloboda). Za petu fazu projekta „Vjetar u leđa“ , kojim se financiraju pomoćnici u nastavi iz Europskog socijalnog fonda, Grad je dobio bespovratno dva milijuna kuna, a još 718.108 kuna osigurao u proračunu.

Za prijevoz učenika osnovnih škola zadužen je prijevoznik Autoturist koji je i ove godine besplatan, a sve informacije o vremenima polaska i linijama potražite na web stranicama prijevoznika.

SUFINANCIRANJE PRIJEVOZA

Prema Odluci Ministarstva znanosti i obrazovanja o kriterijima i načinu financiranja troškova javnog prijevoza redovitih učenika srednjih škola od 01.09.2022. godine za školsku godinu 2022./2023., svim učenicima srednjih škola kojima je udaljenost od adrese u mjestu prebivališta/boravišta do adrese u mjestu škole veća od 5 kilometara, tim učenicima će MZO sufinancirati prijevoz u redovnom linijskom prometu u iznosu od 75% cijene karte, a preostalih 25% će sufinancirati Grad Samobor.

Svim učenicima kojima je udaljenost od adrese u mjestu prebivališta/boravišta do adrese u mjestu škole manja od 5 kilometara, Grad Samobor će sufinancirati njihove karte u iznosu od 75% cijene, a preostalih 25% će učenici plaćati sami prilikom kupovine karte.

Prigodnim riječima, prvašićima se obratila i Petra Škrobot, gradonačelnica Samobora:

"Drage učenice i učenici prvih razreda,

danas je veliki dan za sve vas, vaše roditelje kao i učiteljice i učitelje. Za vas je počelo jedno novo životno razdoblje – školovanje. Želim vam sretan i uspješan početak osnovnoškolskog obrazovanja, uz puno novih znanja, radosnih trenutaka i trajnih prijateljstava. Budite marljivi i vrijedni, jer svaki trud se isplati. Budite dobri jedni prema drugima, međusobno si pomažite te utješite jedni druge kada vam je teško. Poštujte svoje učiteljice i učitelje. Ne zaboravite da su oni tu za vas, da vas nauče novim znanjima i vještinama, ali i da vas odgoje u dobre ljude. Sretno svima!"

Prigodnim riječima povodom početka nove školske godine, učenicima i učiteljima se obratio i Radovan Fuchs, ministar obrazovanja:

Pročitajte i:

POČETAK ŠKOLSKE GODINE 2022./2023. - 5.9.2021.
Elektronički identitet: što je i čemu služi?

Izvor: Samobor.hr, MZO.hr
Priloženi dokumenti: