Ovaj mjesec: 2088
OŠ Rude i PŠ Manja Vas: Jumicar - program prometne kulture za najmlađe [21/22]
Autor: Goran Orlić, 6. 5. 2022.

[FOTO] Održan je Program prometne kulture za najmlađe koji provodi udruga Preventivni program o sigurnosti u cestovnom prometu u suradnji s tvrtkom Jumicar Hrvatska za učenike drugih i trećih razreda Osnovne škole Rude i područne škole Manja Vas.

galerija > klik <

Nakon odslušanog teorijskog dijela u trajanju od 45 minuta tijekom kojeg su učenici kroz interaktivno predavanje učili o sigurnom ponašanju u cestovnom prometu,  u praktičnom dijelu edukacije imali su priliku na prometnom poligonu (simulaciji stvarnog prometa) samostalno upravljati vozilima za obuku na električni pogon te iz perspektive vozača uočavati sve opasnosti cestovnog prometa.

galerija > klik <

Učenici su, pod budnim okom iskusnih instruktora u pravim, mini električnim - automobilima, imali priliku stisnuti gas i okušati se u ulozi vozača, doživjeti prometne znakove, semafore, pješačke prijelaze i sva ostala prometna obilježja odnosno odnosno na jedinstven način učiti o sigurnosti u prometu.

galerija > klik <

"Ova manifestacija nam je posebno draga iz razloga što učenici ove škole kontinuirano u programu sudjeluju već punih 8 godina i danas smo po prvi put program održali na prostoru njihove prekrasne škole jer su do sad učenici uvijek bili gosti susjednim školama. Vrijeme nas je zaista poslužilo i bio je idealan dan za Jumicar." - proučili su udruge Preventivni program o sigurnosti u cestovnom prometu.

Izvor: jumicar.net

Pogledajte i: