JUMICAR 2019. - preventivni odgoj djece u cestovnom prometu
Autor: Goran Orlić, 27. 10. 2019.

Učenici 2.a razreda naše škole su posjetili OŠ Milana Langa u Bregani gdje su sudjelovali u JUMICAR programu prometne kulture za najmlađe.
Preventivnoj aktivnosti je glavni cilj razvijanje dječje svijesti o opasnostima cestovnog prometa.

Učenici 2.a razreda naše škole su posjetili OŠ Milana Langa u Bregani, gdje su sudjelovali u JUMICAR programu prometne kulture za najmlađe. Preventivna je  to aktivnost kojoj je glavni cilj razvijanje dječje svijesti o opasnostima cestovnog prometa.

Učenici su sa zanimanjem popratili predavanje o sigurnom ponašanju u cestovnom promet, a osobito zanimljiv im je bio praktični dio na prometnom poligonu postavljenom na školsko igralište koji je simulacija stvarnog prometa. Samostalno su upravljali vozilima za obuku na električni pogon.

Nakon prometnog dijela sudjelovali su u radionici  "Osnove prve pomoći" u izvedbi Crvenog križa, a potom su prošli obuku "Prevencija od požara za najmlađe" koju je vodilo Vatrogasno društvo Bregana.

Učenici su puno naučili, a bilo je i zabavno.

učitelj Miro Severović