Dan školskih knjižnica: vodena vila u Rudama
Autor: Tatjana Ognjenović, Denis Turk, 25. 10. 2022.

"Ajla i samoborske legende -Tajni stanovnici Rudnika sveta Barbara" naslov je slikovnice autora Ivana Šivaka koji se ljubazno odazvao našemu pozivu i održao promociju knjige za učenike nižih razreda matične i područne škole.

Glavni lik ove slikovnice jest vodena vila Ajla koja tražeći svoj glas otkriva Bergmane, tajne stanovnike Rudnika sveta Barbara. Učenici su sa zanimanjem slušali autora i uživali u čarobnoj priči inspiriranoj Bergmanima i predivnim samoborskim gorjem.

Vodenu vilu Ajlu utjelovila je naša učiteljica Kristina Halužan, a u ulozi Bergmana našao se naš učitelj Miro Severović. Njihove interpretacije upotpunile su promociju i približile djelo našim najmlađim čitateljima.

Našim učenicima je legenda o Bergmanima poznata i bliska te su se rado uključili u razgovor s autorom i iznijeli sve što znaju o Bergmanima i legendama svojega zavičaja.

Ovim putem zahvaljujemo se autoru, g. Šivaku na održanoj promociji i veselimo se nekom budućem susretu s vilenjacima, tajnovitim bićima i mjestima koja tek treba otkriti..

.Bio je ovo jedan divan književni susret kojim smo obilježili "Dan školskih knjižnica" (svaki četvrti ponedjeljak u listopadu) i podsjetili naše učenike kakve sve čarolije kriju korice knjiga i slikovnica na policama knjižnica.

Pogledajte i:

Svjetski dan jabuka 2022.
Svjetski dan kravate 2022.
Svjetski dan hrane 2022.
OŠ Rude, PŠ Manja Vas: Dan kruha i zahvalnosti [22/23]Dan učitelja 2022.
Svjetski dan pošte 2022.
Međunarodni dan svijesti o gubicima hrane i otpadu 2022.
Europski dan jezika 2022.
Dan bez automobila 2022.
Zaštita ozonskog omotača 2022.
Svjetski dan pismenosti 2022.
Svjetski dan milosrđa 2022.

Legenda o Bergmanima - Božićna priča
Dan školskih knjižnica 2021.
Dan školskih knjižnica 2019.
Dan školskih knjižnica 2018.
Dan školskih knjižnica 2017.