Rude na Županijskom natjecanju iz Juda [2020.]
Autor: Goran Orlić, 28. 1. 2020.

Učenici Osnovne škole Rude su sudjelovali na Županijskom natjecanju iu judu, što je ujedno premijerni nastup naših učenika u ovom sportu.

U kategoriji djevojčica nastupale su: Gita Turk (1.a), Mihaela Skendrović, Katja Klisurić (2.a), Ana Geušić (2.b), Jana Pšeničnjak, Iris Jambor Jurić (3.a), Leonarda Nikl (4.a) i Ivana Geušić (8.a). U kategoriji dječaka nastupili su: Luka Hasanagić, Dino Jambor Jurić (4.a) i Luka Oslaković (6.a).

Već u svom premijernom nastupu ostvaren je odličan plasman, naime djevojčice su osvojile 3. mjesto u kategoriji osam ekipa. Dječaci su zauzeli 10. mjesto od isto toliko ekipa. Svi natjecatelji članovi su Judo kluba "Profectus" Samobor i gotovo svim učenicima ovo je bilo ujedno i prvo natjecanje i veliko iskustvo. Uz voditelja ekipe, Hrvoja Štibohara (profesora tzk), u pratnji djece bili su i njihovi treneri Matija i Dino Frlić kojima ovim putem također čestitamo na izvrsnom rezultatu.