U utorak, 21. siječnja, u našoj se školi održala speleološka radionica za učenike predmetne nastave. Radionicu su održali članovi speleološkog kluba Samobor koji su našim učenicima prenijeli informacije o istraživanju špilja, jama, ponora, kaverni i drugih krških fenomena, a velik je naglasak bio i na očuvanju prirode, očuvanju speleoloških objekata i krša kao posebno vrijednih prirodnih područja i prirodne baštine. Učenici su također imali priliku pogledati i upotrebljavati određeni dio speleološke opreme. Prije svega su učili kako se vežu čvorovi, kao osnova vezanja konopa. Predavanje je bilo zanimljivo, edukativno te vjerujemo kako su naši učenici stekli nove spoznaje i zadovoljni otišli s predavanja.
Završni izlet za osmaše
Svoj predzadnji nastavni dan osmaši su, zasluženo, proveli nenastavno. Bili smo u Crikvenici na kupanju, ručku i šetnji, a dan nam je protekao u opuštenom druženju. Na povratku McDonald's i u mislima već pomalo na sutrašnjem danu... Kristina Halužan


