Dan na Žumberku
Autor: Kristina Halužan, 19. 3. 2019.

Dan na Žumberku

Nekolicina učenika sedmog razreda OŠ Rude posjetila je, u pratnji učiteljice Maje Bišćan,  8.3.2019. Park prirode Žumberak gdje su nazočili otvaranju poučne staze Gdje voće zri. Vodiči su upoznali učenike s bogatstvom flore i faune Žumberka, a potom su učenici bili na konferenciji koja se održala u prostoru bivše područne škole. Voditelji i ravnatelj parka pripremili su prezentaciju o kulturi i povijesti Ozlja te o prirodnim ljepotama Žumberka. U okviru prezentacije spomenuta je i poznata slikarica Slava Raškaj o kojoj su učenici učili u okviru redovne nastave. Na samom kraju obilaska za sve prisutne bio je organiziran ručak u malenom mjestu Škaljevica.

Lana Grgurić, 7. a