Iz tame u Svijetlo
Autor: Tatjana Milek, 18. 11. 2011.

U mjesecu borbe protiv ovisnosti u četvrtak 17. studenog učenici 7. razreda pogledali su predstavu "Iz tame u Svijetlo" u izvođenju amaterskog kazališta zajednice Cenacolo. Predstavu je Grad Samobor donirao učenicima sedmih i osmih razreda.

Više informacija o Zajednici Cenakolo u nastavku...

(TM)

Kako bi upozorila na sve veći problem ovisnosti te na potrebu prevencije i informiranja mladih o posljedicama uzimanja droge, Zajednica Cenacolo je prošle godine počela provoditi projekt "Iz tame u Svjetlo".

Predstave su izveli članovi Zajednice Cenacolo koji su i sami bili neprihvaćeni i odbačeni od obitelji, prijatelja, rodbine i društva općenito.

Tako svjedoče svoj osobni "put iz tame droge u svjetlo života", nastojeći mladima pokazati pakao droge, ali i radost koju danas proživljavaju kad su se oslobodili te pošasti i pronašli svjetlo, ističe se u priopćenju.

Projekt "Iz tame u Svjetlo" podupiru Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa i Gradski ured za zdravstvo i branitelje, a suorganizator je građanska udruga "S.I.D.R.O.", udruga za sprječavanje, informiranje, djelovanje i resocijalizaciju ovisnika.

Zajednica Cenacolo je kršćanska udruga, koja nije klasična terapijska zajednica za ovisnosti.

Prihvaća ne samo ovisnike o drogama, alkoholu, kocki i internetskim igricama nego sve ljude koji žele promijeniti svoj način života.

Zajednica se u djelovanju oslanja na dobrovoljni rad i pomoć prijatelja i podupiratelja te na rad mladića i djevojaka koji su u Zajednicu ušli zbog svojih potreba.

Kad iziđu, nastavljaju pomagati potrebitima kao što su i sami bili prije nego su došli u Zajednicu.