Zagorje
Autor: Kristina Halužan, 15. 5. 2018.

Terenska nastava – Klenovnik (medičarna) i Grešna pilnica (OPG)

Učenici nižih razreda naše škole realizirali su terensku nastavu planiranu Kurikulumom.

Posjetili smo Klenovnik, malo mjesto na sjeveru Hrvatske. Učenici su sa zanimanjem razgledali medičarnu  te sudjelovali u radionici izrade licitarskih srca. Bilo je zanimljivo promatrati kako se ukrašavaju licitarska srca, a na kraju je svaki učenik dobio srce sa svojim imenom.

Nakon Klenovnika krenuli smo u obližnje OPG Grešna pilnica gdje nas je dočekao vlasnik,  gospodin Žiga. U prekrasno uređenom prostoru učenici su imali priliku vidjeti kako se na selu živjelo u prošlosti.

Lijepo uređene starinske kuće prepune su starih predmeta koji su nam „pričali“ o načinu života u tom kraju. Učenici su imali priliku vidjeti i probati postupak dobivanja kukuruznog brašna.

Osobito vesela bila je vožnja traktorom u prikolici po bližoj okolici OPG-a

Približio se povratak kući. Zadovoljni i pomalo umorni , krenuli smo put Ruda.