Austrija
Autor: Kristina Halužan, 14. 5. 2018.

Svi učenici koji uče njemački, a koji su se odlučili za terensku nastavu na njemačkom govornom području, posjetili su u subotu u pratnji svojih učiteljica  rudarsko područje Erzberg. Vozili smo se vlakićem u podzemlje, razgledali rudnik, strojeve i alate koji se koriste, uživali u simulaciji miniranja rudarskog okna te naposljetku i u panoramskom razgledu nadzemnog dijela rudnika vozeći se na platformi najvećeg taksija na svijetu, Haulyja.

Nakon kupnje suvenira i vraćanja kaciga krenuli smo do najveće vodene špilje Austrije, Semriach. Osim u razgledavanju uživali smo i u dramskom spektaklu igre svjetla i sjene, popraćenom zvucima glazbe koja se odigravala u jednoj od tzv. katedrala, proširenja u spilji s mnoštvom čudesnih stalaktita i stalagmita.

Na povratku smo posjetili i McDonalds te se umorni, ali zadovoljni vratili u Rude tek u kasnim večernjim satima.

Par fotografija možete pogledati u našoj fotogaleriji.