Kalnik
Autor: Kristina Halužan, 27. 4. 2018.

Dana 14.4. Eko grupa je posjetila Kalnik. Organizirali smo kulturno – planinarski izlet. Krenuli smo rano prema Kalniku. Nakon dolaska smo doručkovali te se uputili na planinarsku stazu koja vodi preko Kalničkih zuba te natrag na poučnu stazu oko cijelog Kalnika.

Od 11 ujutro do pola 3 popodne smo se kvalitetno našetali. U šetnji smo vidjeli kompletan Kalnički kraj, koji je predivan. Upoznali smo i floru koja raste u tom području. Na vrhovima Kalničkih zuba  smo se dobro osunčali. Po povratku našli smo lijep stol u prirodi u sklopu planinarskog doma te smo obilato ručali, pokušavajući napuniti baterije i dobiti još malo snage za penjanje na stari grad. Oko 16:30 samo se uputili još na stari grad, ostatak građevine  iz srednjeg vijeka. Uspon na samu građevinu je bio vrlo interesantan, prvenstveno zbog same gradnje starog grada, a i visine na koju smo se penjali. Pritom smo imali društvo penjača po stijenama kojima su Kalnički stari grad i stijene ispod njega meka za penjanje. Oko 19:30 vratili smo se umorni i zadovoljni  dobrim izletom i još boljim društvom.