terenska nastava u Karlovac
Autor: Kristina Halužan, 25. 3. 2018.

Pedeset učenika od 5.do 8. razreda, u pratnji razrednika i vjeroučiteljice,  posjetilo  je  21.03. Karlovac i upoznavalo njegove povijesno-kulturne znamenitosti i prirodne ljepote.

Posjetili smo Nacionalno svetište sv. Josipa s čijim povijesnim i duhovnim značenjem nas je upoznao mons. Antun Sente, rektor svetišta. Zajedno smo molili zagovor sv. Josipa za sve nas i naše obitelji.

Zatim smo posjetili stari grad Dubovac i Branič kulu u kojoj smo razgledali izložbu i upoznali zanimljivosti različitih povijesno – umjetničkih razdoblja koja je obilježavaju. Uživali smo u prekrasnom pogledu na grad i okolicu s vrha kule.

Na kraju smo otkrivali bogatstvo i ljepotu slatkovodnih riba u kompleksu akvarija – Aquatici.

U autobusu smo proveli zanimljiv kviz u kojemu su učenici pokazali veliki interes i odlično znanje te su zaslužili slatke nagrade.

Obogaćeni novim spoznajama i doživljajima, zahvalni i radosni, vratili smo se svojim kućama.

Branka Oslaković, vjeroučiteljica