Ovaj mjesec: 2088
sjećanja na Domovinski rat
Autor: Kristina Halužan, 30. 10. 2017.

Cijeli je prošli tjedan bio posvećen sjećanjima na Domovinski rat.

Učenici su u srijedu poslušali predavanje o Domovinskom ratu u organizaciji 151. samoborske brigade u njihovim novouređenim prostorima u bivšoj samoborskoj vojarni.

U petak su osmaši u pratnji svoje razrednice posjetili Trokut, područje pokraj Novske. gdje je poginulo mnogo branitelja sa samoborskog i svetonedeljskog područja.

A navečer je u školi održana komemoracija za poginule branitelje, bivše učenike naše škole, kojoj su osim učenika i djelatnika prisustvovali i članovi obitelji poginulih branitelja, predstavnici udruga proizašlih iz Domovinskog rata te predstavnici lokalne i vjerske zajednice.