Škola u prirodi [23/24]
Autor: Božica Grgečić, Jasmina Romić, 26. 4. 2024.

[FOTO] Učenici 4.a i 4.b razreda OŠ Rude  i PŠ Manja Vas bili su u školi u prirodi od 8. do 11. travnja 2024. godine. Posjetili su naš najveći poluotok Istru i obišli mnoga mjesta o kojima su mnogo naučili.

Trsat - Hum - Vrsar - NP Brijuni - Limski Kanal - Poreč - Rijeka - Stara Sušica

galerija  > klik <

Krenuli su iz Ruda u ponedjeljak minibusom prema svetištu u Trsatu.Nakon razgledavanja svetišta obišli su najmanji grad na svijetu-Hum. Put ih je doveo do njihovog odredišta u mjesto Vrsar, gdje su bili smješteni u apartmanima Riva uz hotel Pineta. Već su prvog dana osjetili čari kupanja u unutarnjem bazenu nakon putovanja.

Idućeg smo dana posjetili Limski kanal. Nakon kratkog zadržavanja krenuli smo u prekrasan grad Rovinj kojeg smo obišli sa našom vodičicom.. Nakon divne šetnje slijedio je ukusan ručak u Fažani, nakon kojeg smo išli u NP Veliki Brijuni. Tamo nam je stvarno bilo predivno! Uživali smo u prekrasnoj prirodi, miru,tišini, lijepim životinjama. Najviše nas je zadivio slon! Večer smo završili večerom u Vrsaru i druženju po sobama.

U srijedu smo krenuli do još jednog grada u istri-Poreča. Prošetali smo, pojeli sladolede, došli do Eufrazijeve bazilike, a ručak nas je čekao u jednom hotelu uz more.Na povratku smo stali u javnom parku skulptura umjetnika Dušana Džamonje.

galerija  > klik <

Na povratku u apartmane brzo smo se spremili za kupanje na bazenu.

galerija  > klik <

Ubrzo je došao i zadnji dan naše Škole u prirodi, četvrtak. Nakon spremanja stvari, doručka i ukrcaja u autobus, krenuli smo prema Rijeci. Prošetali smo Rijekom, a onda uživali u ručku na brodu. Na povratku prema Rudama stali smo još u mjestu Stara Sušica i posjetili Centar za velike zvijeri. Radosnih i veselih lica vratili smo se u naše malo mjesto Rude, gdje su nas radosno dočekali roditelji koji su jedva čekali čuti da im ispričamo naše doživljaje i dojmove!

Bila je to mala, čarobna avantura za četvrtaše!

Škola u prirodi:
[21/22]