Putovanje u Austriju!
Autor: Kristina Halužan, 26. 4. 2023.

Prošloga su vikenda učenici koji uče njemački putovali u Austriju. Pridružili su nam se i roditelji te učitelji te nas je bilo za bus na kat!

Prva nam je destinacija bio 100- metarski vidikovac na vrh kojega su neki stigli stepenicama, a neki dizalom. S vrha se pruža spektakularan pogled na Vrbsko jezero, Alpe i grad Klagenfurt. Zatim smo posjetili park Minimundus u kojem se nalazi čak 165 vjernih maketa najpoznatijih građevina svijeta. Osim maketama, park nas je oduševio hortikulturom i mnogim iznenađenjima: lansiranje rakete, spuštanje mosta, vožnja lokomotiva, rad vjetrenjača...

U zatvorenom su prostori još mnogi edukativni i zanimljivi sadržaji, poput simulatora, spiralnog tobogana, auta, restorana, trgovine suvenirima i zoološkog vrta reptila.

Posjetili smo i grad Klagenfurt te njegove znamenitosti (npr. zmaja, zaštitnika grada i patuljka koji podsjeća građane na uzorno ponašanje) te svoj obilazak završili u McDonaldsu.

Svi smo se sretni i zadovoljni vratili kućama nakon sadržajnog dana i ugodnog druženja. Novi nas izlet u Austriju čeka dogodine!