Poreč: Učenice OŠ Rude među najboljih osam u državi!
Autor: Hrvoje Štibohar, 6. 3. 2023.

Prvenstvo Hrvatske u badmintonu za osnovne i srednje škole u Poreču 2023. godine - ekipa OŠ Rude ŠSD Rovi u sastavu: Mia Lehpamer, Elena Vojak, Martina Trčak i Laura Skendrović sudjelovala je na završnici Državnog prvenstva u badmintonu za učenice osnovnih škola.

Badminton ekipa u sastavu: Mia Lehpamer, Elena Vojak, Martina Trčak i Laura Skendrović sudjelovala je na završnici Državnog prvenstva u badmintonu za učenice osnovnih škola.

To je svakako jedan od najvećih uspjeha školskog sporta u našoj školi. Do sad smo dva puta sudjelovali na završnici Državnih prvenstava. Bili su to dječaci 5./6. te dječaci 7./8. razred u rukometu 2016. godine.

Naše su učenice pokazale da nisu slučajno stigle na završnicu. U grupi B su osvojile prvo mjesto ispred ekipe OŠ Braće Radić iz Koprivnice te ekipe OŠ Zrinskih i Frankopana iz Otočca. Favoriziranu ekipu iz Koprivnice pobijedili smo rezultatom 3:1, a ekipu iz Otočca s uvjerljivih 3:0.

Rovi – Braća Radić: 3-1

• Lehpamer Mia – Tomjek Lara  14:21
  • Elena Vojak – Rea Nemec       21:16
  • Trčak Martina     Tomjek Lara   21:9
    Lehpamer Mia - Gregurina Mia
  • Trčak Martina – Nemec Rea    22:20

Rovi – Otočac: 3-0

• Lehpamer Mia – Markanjević Klara      21:3
  • Elena Vojak – Rudelić Petra                 21:3
  • Skendrović Laura   Markanjević Klara  21:9
    Lehpamer Mia     -  Rajković Ema

Nakon grupne faze uslijedilo je četvrtfinale protiv ekipe OŠ Lapad iz Dubrovnika. Na žalost naša ekipa je izgubila rezultatom 3:1 i na taj način završila turnir među osam najboljih ekipa što je izniman rezultat. Nismo imali sreće u četvrtfinalu jer smo dobili jakog protivnika koji je kasnije suvereno osvojio titulu Državnog prvaka.

Rovi – Petka: 1-3

• Lehpamer Mia – Burazor Lea   8-21
  • Vojak Elena – Boroje Nora       21-12
    Trčak Martina    Konjuh Erika
  • Lehpamer Mia - Burazor Lea    21-15
  • Vojak Elena – Konjuh Erika      14-21

Čestitke našim učenicama uz nadu da nećemo trebati dugo čekati na novu završnicu.

Pogledajte i:

županijsko badminton [22/23]