Zimski Sportko u dvorani Rude [22/23]
Autor: Hrvoje Štibohar, 11. 1. 2023.

U okviru programa Zimski Sportko koji se provodi u organizaciji Samoborskog školskog sportskog saveza u  periodu između 2.1.2023. i 4.1.2023. učenici su bili pozvani na sudjelovanje u izabranim sportskim aktivnostima. Na taj način potičemo mlade na aktivno provođenje slobodnog vremena i ukazujemo na važnost redovite fizičke aktivnosti u svrhu očuvanja i unapređenja zdravlja.

Ponedjeljak (2.1.2023.) je bio rezerviran za badminton. Sedmero učenica provelo je vrijeme između 9:00-13:00 u igri i zajedničkom druženju. Između ostalog uspjeli smo odigrati i mini turnir koji se igrao u formatu svatko sa svakim u skraćenim mečevima (do 11 osvojenih poena).

Najboljom se pokazala Mia Lehpamer, učenica 8.a razreda. Važno je napomenuti kako natjecateljska komponenta nije bila u prvom planu, odnosno da je naglasak bio na socijalizaciji i opuštenoj atmosferi.

U utorak (3.1.) je prvi dio termina (9:00-11:00) pripao učenicima koji su se okupili na nogometnom druženju. Okupilo se 16 učenika, a što je najzanimljivije odazvali su se kako sadašnji, tako i neki bivši učenici naše škole. Odigran je mini turnir između 3 mješovite ekipe, a svaka ekipa je bila sastavljena od osnovnoškolaca i srednjoškolaca. Igra je protekla u odličnoj atmosferi i s puno majstorskih poteza.

Nakon dječaka i futsala u dvorani je opet na red došao badminton. Ovaj put su 4 učenice vježbale igru u parovima.

Zadnjeg dana, u srijedu (4.1.) termin je bio rezerviran samo za nogomet. I ovog puta, kao i jučer imamo više generacija. Tako su se na terenu našli učenici od 5. razreda osnovne do 3. razreda srednje škole. Uspjeli smo odigrati dva mini turnira između 3 ekipe, odnosno sveukupno 6 utakmica.

Važno je spomenuti kako su učenici svakog dana zadovoljni i sretni napustili dvoranu, što je bio i primaran cilj ovog programa.

Pogledajte i:

Zimski sportsko - dvorana OŠ Rude [21/22]