Ovaj mjesec: 2089
Razredna nastava posjetila ZOO i Zagreb
Autor: Sanja Čuturić, Dona Sokolović, 26. 5. 2022.

[FOTO] Učenici razredne nastave Osnovne škole Rude i Područne škole Manja Vas su u pratnji svojih učiteljica i učitelja posjetili ZOO i obišli dijelove Zagreba te naučili o njegovoj povijesti

galerija > klik <

Učenici prvih i drugih razreda MŠ i PŠ te učenici 3.c i 4.c u pratnji svojih učiteljica posjetili su ZOO grada Zagreba. Promatrali su životinje te naučili puno o njima. Nije bilo straha ni prilikom bliskih susreta sa zmijama. Istina, one su bile zatvorene u svojim terarijima, ali to nikako ne umanjuje hrabrost naših mališana. Umor od šetnje i istraživanja smo ublažili sladoledima te sretni i veseli završili svoju avanturu.

Sanja Čuturić

galerija > klik <

Učenici 3. i 4. razreda MŠ i PŠ posjetili su Zagreb i naučili puno o njegovoj prošlosti. Šetnju smo započeli u Palmotićevoj ulici te uz pratnju stručnog vodiča obišli Europski trg, Katedralu, Dolac, Trg bana Josipa Jelačića, Manduševac, Ilicu, Radićevu ulicu i Kamenita vrata. Čuli smo zanimljive priče kako je Zagreb dobio ime te vidjeli najvažnije i najljepše građevine grada Zagreba. Prošli smo i zastali pokraj Sabora, crkve sv. Marka i Kule Lotrščak. Šetnju smo upotpunili vožnjom tramvajem od Trga bana Jelačića do Glavnog kolodvora koja nam je bila izuzetno zanimljiva, zabavna i poučna. Na kraju šetnje zasladili smo se i osvježili sladoledom u najpoznatijoj zagrebačkoj slastičarni Vincek.

Dona Sokolović

galerija > klik <