Ovaj tjedan: 332
Danas: 21
Stadion Mladost - Županijsko natjecanje u atletici
Autor: Hrvoje Štibohar, 13. 4. 2022.

Učenici Osnovne škole Rude su sudjelovali na Županijskom natjecanju u atletici koje se održalo u Zagrebu na Stadionu Mladost. Antun Jurišić i Domagoj Plevko osvojili prvo i drug mjesto.

Naša ekipa natjecala se u kategoriji učenika 5. i 6. razreda, a nastupali su sljedeći učenici:

9. Martin Grdović (5.a) - zamjena

U konkurenciji devet ekipa, učenici naše škole su zauzeli 5. mjesto, što je odličan rezultat.

Rezultatski su se posebno istaknuli Antun Jurišić (6.a) koji je osvojio 1. mjesto u disciplini suvanje medicinke rezultatom 15.12 m i Domagoj Plevko (6.a) sa osvojenim 2. mjestom u disciplini skok u dalj s preskočenih 4.60 m.

Potrebno je pohvaliti i ostatak ekipe jer je svatko dao svoj maksimum i u najboljem svijetlu prezentirao OŠ Rude, kako na borilištu, tako i van terena. Pobjedu i plasman na državno prvenstvo u kategoriji učenika 5. i 6. razreda ostvarili su učenici OŠ Ljubo Babić iz Jastrebarskog.

Izvor: OŠ Rude