Mali eko planinari: 2. planinarski izlet Nerzi - Oštrc - Nerzi [21/22]
Autor: Božica Grgečić, 23. 11. 2021.

[FOTO] Za drugi ovogodišnji izlet odlučila sam otići tamo gdje nam je najbliže. Krenuli smo iz centra Ruda autima do Nerza, a potom pješice iz Nerza planinarskom stazom do Oštrca i poslije natrag.

galerija >klik<

Dan je bio stvoren za planinarenje i boravak na svježem zraku. Jutro je bilo maglovito čak i u Braslovju i Nerzima, a  ne samo u Samoboru.  No, isplatilo se otići na izlet!

http://os-rude.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=124galerija >klik<

Priroda nas je točno na samom vrhu Oštrca nagradila sunčanim zrakama. Klinci su uživali u svakom trenu i koraku, uz veseli razgovor, vikanje, trčanje, hodanje... Kao što to rade djeca, sviđalo se to nama ili ne. Ponavljali smo prirodu, uočavali promjene u prirodi u jesen, snalazili se u prostoru pomoću sunca i ostalih znakova. Bili su vrlo aktivni i marljivi, a o hodanju da i ne pričam. Ta djeca imaju toliko snage, mogli bi još bili satima hodati. Samo ih treba motivirati i povesti!

Baš smo proveli divan dan u prirodi i uživali u svakom trenu! U tom uživanju pridružila su nam se dvije mame i jedan djed, kao i dva psa, moja Simba i Tinov Riki.

Već se sada veselimo našem sljedećem izletu!

Učiteljica:Božica Grgečić

Pogledajte i: