E-dnevnik aplikacija od sada i na vašem mobilnom uređaju
Autor: Goran Orlić, 6. 9. 2021.

Aplikacija učenicima i roditeljima omogućava da na svojim mobilnim uređajima mogu pregledavati podatke o ocjenama i bilješkama koje su nastavnici upisali u e-Dnevnik. Korisnici u aplikaciji imaju uvid u upisane izostanke, vladanje, pedagoške mjere, bilješke razrednika, raspored sati te raspored ispita tijekom školske godine. Dostupna je i funkcionalnost pomoću koje je moguće primati obavijesti o novostima kao što su upisani novi izostanci ili nove ocjene.

Android - Google Play
iOS -  Apple Store

CARNET je za početak ove školske godine učenicima gotovo svih škola u Hrvatskoj i njihovim roditeljima ponudio e-Dnevnik u obliku mobilne aplikacije. Ona omogućava pristup podacima u e-Dnevniku uz dvije nove mogućnosti: korisnici će moći izvesti raspored pisanih provjera znanja iz aplikacije u kalendar na svom mobilnom uređaju te primati obavijesti o novostima, poput upisanih izostanaka ili novih ocjena. Kao i u web aplikaciji, obavijesti o novim ocjenama će roditeljima, iz pedagoških razloga, stizati s odmakom od 48 sati.

Učenici se u mobilnu aplikaciju prijavljuju koristeći svoj elektronički identitet iz sustava AAI@EduHr dok se roditelji prijavljuju putem sustava e-Građani.

Sučelje aplikacije podijeljeno je na nekoliko glavnih dijelova, u kojima korisnici mogu pregledavati ocjene, upisane izostanke, vladanje, pedagoške mjere, raspored sati, raspored pisanih provjera znanja tijekom školske godine i bilješke koje su predmetni nastavnik ili razrednik unijeli u e-Dnevnik, kao i izvannastavne i izvanškolske aktivnosti.

Odabirom prethodne školske godine svi učenici i roditelji mogu pregledati podatke o uspjehu ostvarenom tijekom proteklih godina.

Danas je čak 1.338 osnovnih i srednjih škola, odnosno njih 98%, uključeno u sustav e-Dnevnika. Trenutačno, u njemu se nalazi 27 000 razrednih knjiga koje koristi 52.000 nastavnika. Svakodnevno ga koristi i oko 450.000 učenika te njihovi roditelji, a e-Dnevnik mjesečno zabilježi oko 3 milijuna njihovih prijava u sustav. Iz tog razloga ova će aplikacija biti od velike koristi brojnim hrvatskim učenicima i roditeljima u novoj školskoj godini.

Android - Google Play
iOS -  Apple Store

Izvor: Bug.hr

Pročitajte i:
Kako zaštiti djecu na internetu?
ERF: telefonsko besplatno savjetovanje o razvoju djeteta
HCK: smjernice kako organizirati obiteljski život

Izvor: bug.hr, carnet.hr