OGROMAN USPJEH BIVŠEG UČENIKA NAŠE ŠKOLE - BERNARDA INKRETA!
Autor: Miroslav Fresl, 27. 7. 2021.

Bernard Inkret, učenik generacije naše škole u 2017./2018. g., osvajač brojnih prvih mjesta i nagrada na državnim natjecanjima iz matematike i informatike tijekom osnovnoškolskog obrazovanja pod mentorstvom naših učitelja gđe Diane Baron i gosp. Franje Hrelje, a sljedeće godine maturant prestižne XV. zagrebačke gimnazije - bio je dio tima od šest hrvatskih učenika koji su na na 62. Međunarodnoj matematičkoj olimpijadi u ruskom Sankt-Peterburgu ostvarili jedan od najboljih rezultata za Republiku Hrvatsku od osamostaljenja, osvojivši zlatnu, dvije srebrne i tri brončane medalje.

Upravo je naš Bernard osvojio zlato, a kako kaže voditelj hrvatske ekipe: "Osvojiti zlatnu medalju znači da si među 50 od 620 najboljih učenika-matematičara na Olimpijadi. Drugim riječima, među 50 najboljih srednjoškolaca na cijelom svijetu."

Matematička olimpijada održana je na daljinu, pod strogim nadzorom tijekom rješavanja ispita, 20. i 21. srpnja, o čemu se detaljnije možete informirati preko poveznice:

Vrlo smo ponosni na našega Bernarda, zahvaljujemo cijeloj njegovoj obitelji što nisu propustili podijeliti ovu prekrasnu vijest s nama, a nadamo se da će Bernard pronaći malo vremena kako bi i naše sadašnje učenike motivirao za daljni rad dijeleći s njima svoje iskustvo učenja, istraživanja i natjecanja!