OŠ Rude na Brijunima
Autor: Goran Orlić, 13. 10. 2019.

Izvještaj s Brijuna

U četvrtak, 10. listopad 2019. godine, razredi višeg turnusa posjetili su Brijune. Jutro i nije previše obećavalo. Krenuli smo prema moru uz jaku kišu i sive oblake koji su nas pratili do tunela Vrata, nakon kojeg smo izašli u područje iznad Rijeke. Kiša je pomalo prestajala padati, a i zrake sunca su se stidljivo probijale kroz oblake.

akon što smo prešli Učku, sunce je zasjalo punim sjajem. Nastavili smo prema Fažani, gdje smo ručali i odakle je polazio brod za otok Veliki Brijun. Prema njemu smo se uputili u 13:30h. Čekao nas je četverosatni obilazak. Obišli smo turu vlakićem, uz predavanje lokalnog vodiča, safari, maslinu staru 1650 godina, muzej, ornitološki rezervat, uz ponešto slobodnog vremena za uživanje.

Prema Rudama smo se uputili oko 18h iz Fažane. Vratili smo se kućama oko 22h, iscrpljeni i zadovoljni.

Ines Filipas, profesorica