Dani kruha i zahvalnosti
Autor: Goran Orlić, 11. 10. 2019.

Prigodnim programom u matičnoj školi su obilježeni Dani kruha i zahvalnosti.

Prigodnim smo programom u matičnoj školi obilježili Dane kruha. Ujutro su učenici nižih razreda mijesili tijesto i oblikovali u različite oblike, a koje su pečene nakon blagoslova s užitkom blagovali.

Na važnost dijeljenja kruha nas je podsjetio Roko Guliš, učenik 4. razreda, čitanjem poticajne pjesmice "Ponudi kruh".  Na kraju smo zajedno molili "Oče naš" i pjevali  pjesmu "Vjek' hvaljen budi" te tako zahvalili Bogu na svemu stvorenom i darovanom.

Čitanjem pjesme "Dobri duh kruha", važnost kruha su nam približili učenici 6. razreda: Dora Runtas, Nikolina Kuhtić i Ivano Debeljak.

Prigodni tekst iz evanđelja, pročitao nam je vlč. Darko Banfić te je blagoslovio kruh i peciva.

Učenici i učitelji su u radosnom zajedništvu blagovali darovanu i blagoslovljenu hranu.

Branka Oslaković, vjeroučiteljica