izvanučionička nastava u Samoboru
Autor: Kristina Halužan, 9. 6. 2019.

U petak su 7. i 8. razred sa svojim razrednicama i ravnateljicom nazočili predstavi Dvije crte plavo koju su glumci teatra Exit izveli u Bunkeru.

Nakon toga im se pridružila i njihova vjeroučiteljica s kojom su posjetili i grkokatoličku, župnu te franjevačku crkvu u Samoboru.

U grkokatoličkoj crkvi Praoca naše vjere Abrahama,  dočekao nas je i pobliže upoznao sa značenjem ikonostasa i ikona te s posebnostima istočnog obreda, vlč. Daniel Vranešić. Nakon upoznavanja sakralnog prostora, velečasni nas je počastio keksima i sokom u pastoralnoj dvorani. Od srca mu zahvaljujemo na otvorenosti, susretljivosti i jednostavnosti.

U župnoj crkvi sv. Anastazije, kratko smo se upoznali sa životopisom sv. Anastazije i poviješću župe te slušali lijepu glazbenu točku, kao pripremu za vjenčanje. Nakon crkve bili smo u Parku domovinske zahvalnosti, gdje smo molili za sve naše poginule branitelje.

U franjevačkoj crkvi  Uznesenja Blažene Djevice Marije, primio nas je fra Lucije Jagec,  koji nas je upoznao s poviješću crkve, njenim umjetničkim osobitostima te velikim duhovnim značenjem za Samobor i okolicu. Na kraju susreta zajedno smo molili i  fra Lucije nam je darovao svete sličice, na kojima iskreno zahvaljujemo.

Bilo je to jedno zanimljivo, poučno, mirno i blagoslovljeno popodne.

Branka Oslaković, vjeroučiteljica