Europsko prvenstvo u kyokushin karateu u Poljskoj 18. i 19. svibnja 2019.
Autor: Kristina Halužan, 4. 6. 2019.

Učenici 8.a razreda Luka Sitta, Leon Hofer i Dorijan Škiljan, članovi Kyokushin karate kluba Feniks iz Ruda, sudjelovali su 18. i 19. svibnja u poljskom gradu Wroclawu na 33. Europskom kategorijskom prvenstvu u kyokushin karateu u borbama i katama za juniore i seniore u organizaciji IKO Kyokushinkaikana i Wroclawski Karate Kluba iz Poljske.

Naši su mladići prvi put nastupili na prestižnom natjecanju koje je ove godine okupilo 750 natjecatelja iz 28 zemalja, a natjecali su se u borbama u kategoriji juniora 14 i 15 godina starosti, do 50 odnosno 60 kg.

Iako je bio blizu, plasman u polufinale natjecanja nije ostvaren. No, ovo nezamjenjivo, pozitivno iskustvo dodatan je motiv za daljnji naporan rad.