Prva sveta pričest - Rude
Autor: Kristina Halužan, 20. 5. 2019.

U nedjelju, 19.05. sakramenat Prve svete pričesti, primili su učenici 3. razreda u okićenoj i raspjevanoj  crkvi sv. Barbare u Rudama.

Uzbuđeni i radosni recitirali su, molili i pjevali. U tome su im pomogli roditelji, kumovi i rodbina, te učiteljica gđa Snježana Hofer, kojoj od srca zahvaljujemo.

Velika hvala vlč. Branku Freslu koji nam je svima uputio nadahnute, tople i poticajne riječi propovijedi te nam približio Božju ljubav.

Hvala i slava Isusu što je došao u čista srca svojih malih prijatelja. Neka ih blagoslovi, vodi i čuva.

Zahvaljujemo roditeljima na sendvičima, kolačima i sokovima kojima smo se na kraju počastili u sjenici župnoga dvora.

Hvala i župniku  vlč. Banfiću, na trudu, pripremanju učenika i organizaciji proslave.

Najveća hvala dragome Bogu na dobrom vremenu i obilju darova toga dana.

Branka Oslaković, vjeroučiteljica