Radionica greblice
Autor: Kristina Halužan, 17. 5. 2019.

Radionice izrade rudarske greblice održavaju se za naše učenike u Pekarnici Nikl već 10 godina. Iako uobičajeno ide 7. razred, ove smo godine poveli osmaše koji prošle godine nisu bili na radionici, a ne bismo htjeli da završe osnovnu školu,a da ne posjete rudnik sv. Barbare i ne nauče praviti greblicu.

Zahvaljujemo ovim putem g. Andrejasu Niklu, vlasniku pekare te predsjedniku udruge Rudarska greblica,koji nam je donirao sve sastojke i koji je učenicima pokazao i pomogao pripremiti vlastite greblice. One će se u pekari spremiti te se ispeći kada budemo željeli.

A da izvanučionička nastava bude potpuna, učenici su danas pogledali i prezentaciju o izradi i očuvanju greblice kao nematerijalnog kulturnog dobra, a koju nam je pripremio g. Josip Lebegner, tajnik KUD-a Oštrc, te za užinu dobili toplu greblicu.

Zahvala i Zagrebačkoj županiji na financijskoj potpori.