Posjet muzeju i knjižnici
Autor: Kristina Halužan, 25. 3. 2019.

U petak, 22.3.2019. učenici 2.a i 3.a posjetili su Gradsku knjižnicu Samobor - Odjel za djecu i mlade i poslije toga Samoborski muzej.

Pridružili smo se obilježavanju tjedna u knjižnici “Volim prirodu - idem van .Mi jako volimo prirodu i planinarenje i stoga smo se odlučili da taj dan poslušamo prezentaciju i predavanje Nacionalnog parka Sjeverni Velebit. Oni su nam prezentirali na vrlo interesantan način  NP Sjeverni Velebit i Kuću Velebita - posjetiteljski centar.

Nakon prezentacije i predavanja održan je vrlo zanimljiv kviz u kojem su klinci mogli osvojiti ili slikovnicu ili promotivnu knjižicu o Velebitu.

Potom je slijedila  kratka pauza u kojoj su klinci pojeli svoju hranu i popili sok.

Zatim  smo krenuli u Samoborski muzej. Ove smo godine u 3. razredu učili o prošlosti Samobora, pa smo sada u muzeju o svemu tome ponovili i utvrdili znanje. Bilo je jako zanimljivo i poučno. Nakon završenog obilaska muzeja, vratili smo se autobusom na Rude i otišli kućama sretni i zadovoljni što smo ovaj dan proveli na jedan drugačiji način i mnogo toga naučili.

učiteljica: Božica Grgečić