Dan darovitih učenika
Autor: Kristina Halužan, 21. 3. 2019.

Prema preporuci Ministarstva znanosti i obrazovanja 2013. godine se po prvi puta u hrvatskim školama obilježio Dan darovitih učenika – 21. ožujka, dok je 2011. po prvi puta obilježen  Europski dan talentiranih i darovitih.

Ovim se putem želi skrenuti pozornost na darovite učenike kojih je u našim školama isto tako znatan broj, a kojima bismo se svi trebali više posvetiti.

Stoga ćemo danas ovdje imenovati učenike koji su prema odluci svoga razreda / razrednika ili razrednice predloženi da se predstave s nekim svojim talentom, vještinom ili posebnim postignućem.

6. razred:

a)         Jakov Župančić, Fran Domović, Patrik Fresl, Leon Tanković, LovroPlaninčić, Jakov Guliš –  pobjednička ekipa kviza Hrvatskog katoličkog radija „Pametna pitanja za pametne glave“ u dva kruga. Sada ih čeka 3. krug natjecanja.

b)         Jakov Župančić, Fran Domović, Patrik Fresl, Lovro Planinčić, Jakov Guliš, Jan Hofer, Antonio Brdarić, Marsel Jendriš – sudionici prošlogodišnjeg i ovogodišnjeg županijskog rukometnog natjecanja za dječake u kategoriji 5. i 6. razreda.

7. razred

a)         Petar Jurišić – sudionik županijskog natjecanja iz informatike

b)         Patrik Šujster – sudionik županijskog Lidrana s pjesmom Črešnja

c)         Angela Tokić – dobitnica priznanja za sudjelovanje na državnom natjecanju „Moja prva knjiga“ sa svojom slikovnicom „Mjesec i sunce“

d)         Karla Lehpamer na gitari je izvela skladbu „Sitne bole“

8. razred
a)         Sara Brdarić, Lara Hofer, Leonarda Lebegner – predstavljale školu na županijskom natjecanju iz hrvatskog jezika

1. razred:

a)         Katja Klisurić – otpjevala je pjesmu Dani uz pratnju svog tate na gitari

2. razred:

a)         Nikola Vrbnjak – sudionik robotičke skupine koja se natječe u ligi Croatian makers i koja redovito osvaja prva mjesta

b)         Neli Hofer pokazala je par pokreta iz suvremenog plesa

3. razred:

a)         Dora Skendrović – svirala na pianinu

4. razred:

a)         Mia Lehpamer – polaznica Glazbene škole Ferdo Livadić na violini je izvela temu s varijacijama

b)         Laura Skendrović – polaznica mažoretkinja

c)         Gabrijel Fresl, Dino i Borna Matijević – polaznici rukometa

d)         Roko Lehpamer, Franko Kuhar, Fran Šimunec – polaznici karatea

e)         Domagoj Škiljan – na trombonu izveo pjesmu Tears in heaven

A nisu nam nadareni samo učenici, već i učitelji. Stoga  valja podsjetiti da je sutra Svjetski dan voda pa će povodom toga učiteljica Maja Bišćan održati radionicu o vodi.