radionica Moja prva knjiga
Autor: Kristina Halužan, 6. 2. 2018.

Predstavnice Udruge KAlibra iz Karlovaca  održale su 5. veljače  2018. u OŠ Rude radionicu naziva Moja prva knjiga. Cilj  radionice jest potaknuti djecu na literarno i likovno stvaralaštvo oblikujući samostalno slikovnicu prema vlastitoj zamisli koja se potom šalje na literarni natječaj. Učenicima je predstavljen način izrade slikovnice putem kratkog  filma i prezentacije samog projekta, a mogli su i prelistati nagrađene i tiskane slikovnice  učenika.

Učenike naše škole (1. – 6. razred) nije trebalo puno poticati na kreativni rad te su na samom kraju radionice već osvanule brojne naslovnice  budućih slikovnica.

Učenici gotove slikovnice trebaju poslati do 31. 3. 2018. na literarni natječaj Moja prva knjiga (Udruga KAlibra, p.p. 89, 47300 Karlovac), a mi želimo sreću našim malim kreativcima!