Dan učitelja 2022.
Autor: Kristina Halužan, 5. 10. 2022.

Otkako je UNESCO 1994. proglasio 5. listopada Danom učitelja, sve više raste svijest o potrebi priznanja svim prosvjetnim djelatnicima za njihov rad i trud. Osim činjenica koje govore o važnosti toga dana i utjecaju učitelja na naše živote, bilo je i stihova, poslovica i hvalospjeva učiteljima. Iako za učenike nenastavni, za učitelje taj dan nije neradni. Ovim putem zahvaljujemo svima koji nam svakodnevno iskazuju razumijevanje i poštivanje.

Dan učitelja se svečano obilježio u POU Samobor gdje su se okupili odgojno-obrazovni djelatnici samoborskih osnovnih škola.

Prisutne je u ime ravnatelja pozdravila Milena Kolarec, ravnateljica OŠ Bogumila Tonija, a potom je i pozdravne riječi uputio predstavnik Grada Samobora, v. d. pročelnika Upravnog odjela za društvene djelatnosti, Silvio Ivan Žugaj.

Pedagoginja i psihologinja Dubravka Miljković je održala predavanje te na vrlo zanimljiv način podijelila mnogobrojna iskustva iz dugogodišnje prakse te pružila mnoštvo korisnih savjeta za budućnost. Uslijedila je potom i kazališna predstava „Glasnogovornik“ Teatra Gavran u kojoj Vinko Kraljević u ulozi ostarjelog političara uvodi u svijet politike mladog Petra kojeg interpretira Zoran Pribičević. Po završetku uslijedilo je i zajedničko druženje uz prigodan domjenak.

Pročitajte i:

Međunarodni dan svijesti o gubicima hrane i otpadu 2022.
Europski dan jezika 2022.
Dan bez automobila 2022.
Zaštita ozonskog omotača 2022.
Svjetski dan pismenosti 2022.
Svjetski dan milosrđa 2022.

Svjestki dani šk. god. 2021./2022.