Europski dan jezika 2022.
Autor: Kristina Halužan, 26. 9. 2022.

Na današnji se dan pridružujemo obilježavanju Europskog dana jezika, a koji se obilježava s tri cilja: 1. očuvati europsku jezičnu baštinu; 2. poticati sve dobne skupine na učenje jezika; 3. shvatiti važnost učenja jezika u školskoj dobi

Europska unija sve jezike priznaje kao službene, a nije proglasila službenim samo jedan jezik. Na našem bogatom panou mogli smo pročitati mnoštvo zanimljivosti o jeziku te saznati informacije koje nam do sada nisu bile poznate: o materinskom jeziku, prvom i drugom stranom jeziku, višejezičnost, jezičnom bogatstvu i svemu ostalom što ima veze s jezicima.

A odnos prema jezicima koji želimo i trebamo njegovati najbolje opisuje sljedeća krilatica: "Svoje volimo, tuđe poštujemo."

Pročitajte i:

Dan bez automobila 2022.
Zaštita ozonskog omotača 2022.
Svjetski dan pismenosti 2022.
Svjetski dan milosrđa 2022.

Svjestki dani šk. god. 2021./2022.