Svjetski dan milosrđa 2022.
Autor: Kristina Halužan, 5. 9. 2022.

Osim prekrasno uređene škole koja nas je dočekala prvog nastavnog dana ove školske godine, već je bio uređen i naš pano sa zanimljivostima i obljetnicama.

Danas se naime obilježava Međunarodni dan milosrđa, a to je ujedno i obljetnica smrti Majke Terezije, jedne od najznačajnijih promicateljica milosrđa našeg doba. Dobrotvornim se radom i pomaganjem bavila gotovo pola stoljeća.

Potaknuti obilježavanjem današnjega dana i njenim primjerom, i mi ostali bismo trebali u svakodnevnom životu pružiti više milosrđa, ne samo kako bismo ublažili siromaštvo, već i kako bismo poticali humane vrijednosti u društvu.

Pročitajte i:

Svjestki dan šk. god. 2021./2022.