Putujući Bergmani: drugi izlet - Krk [21/22] #2
Autor: Ines Velički, 8. 5. 2022.

Putujući Bergmani su opet putovali, no ovaj put odlučili su umočiti svoje nogice u svibanjsko more na Majčin dan, 8. svibnja 2022. godine

Sedmero učenika 7. i 5. razreda u pratnji učiteljice Ines Velički i vozača Hrvoja Marinovića, ujedno „metle”, krenulo je iz Ruda u ranim jutarnjim satima prema otoku Krku.

Iako je Gorski kotar kišom i mjestimičnom maglom skrivao svoje vrhove, otok nas je dočekao okupan suncem uz pokoju ovčicu što je plovila plavim morem. Putem smo učili glagoljicu i podsjetili se Držihe, Dobrovita te ostalih imena koja čuvamo za Milijunaša.

Velebit se pompozno i nedokučivo skrio iza gustih oblaka pa smo ga samo nazirali u daljini, ali smo poglede zato usmjeravali prema šarmantnom Prviću, Svetom Grguru i Cresu u daljini.

Iz uvale Bunculuka škrapalo se prema uvali Vrženice u kojoj se se močile nogice, a zatim smo se uporabom ruku i nogu penjali istoimenim kanjonom, promatrali brnistru u prvom cvatu, uočavali vapnenačka obilježja te elemente krškoga reljefa.

Kružno smo se vratili u Bunculuku te se divili niskom raslinju, vrtačama i suhozidu. Nakon odličnoga hodanja, sladoled u Baškoj bio je točka na „i” ovoga sunčanog i mirisnog putovanja, a Bergmani će šapnuti svoju priču onima koji slušaju.

Tehnička zahtjevnost: T2
Kondicijska zahtjevnost: K1

Pogledajte i:
Putujući Bergmani: Veliki Dol - Oštrc - Braslovje [21/22] #1

Mali eko planinari: 1. planinarski izlet Rude-Veliki dol-Rude [21/22]
Mali eko planinari: 2. planinarski izlet Nerzi - Oštrc - Nerzi [21/22]
Mali eko planinari: 3. planinarski izlet - vrh Plešivica [21/22]

Mali eko planinari [19/20]:
Od Poljanica i Prekrižja pa natrag
Mali planinari u Sloveniji
Sudnikov pohod
Nerzi - Oštrc-Stari Lipovec grad - Šojka - Veliki dol - Nerze