Mali eko planinari: 3. planinarski izlet - vrh Plešivica [21/22]
Autor: Božica Grgečić, 6. 4. 2022.

[FOTO] Na svoj treći izlet, Mali eko planinari iz Osnovne škole Rude, išli su na vrh Plešivica koji se nalazi na 779 metara u predivnom Samoborskom gorju.

galerija > klik <

Pridružile su nam se tri mame, jedan djed, te dio moje obitelji i naša Simba koju već svi poznaju i jako vole!
Autima smo došli do Poljanica, a zatim smo se cestom pješice spustili do oštrog zavoja i skrenuli lijevo i lagano prema gore. Ovim se putem može ići i na Okić, samo se skrene desno, a mi smo nakon jednog dijela uspona skrenuli lijevo i došli do vrha Plešivica.

galerija > klik <

Malene su nožice veselo hodale, skakale, jaukale, na leđima su bili ruksaci puni svega i svačega. Uz razgovor, smijeh i veselje vrijeme je brzo prolazilo. Na vrhu Plešivice bila je stanka za užinu koju su jedva dočekali.
Sunce nas je milovalo svojim toplim zrakama dok smo sjedili i u uživali u hrani. Mali planinari znaju već  sada  da su špek i šunka odlični za planinarenje!

galerija > klik <

Sa druge strane došli su planinari iz OŠ Bogumila Tonija sa svojom učiteljicom.  Imali smo i veliku sreću što su došla dva dečka koji su rastvorili svoje padobrane za jedrenje - paraglajderi! Uživali smo u njihovom spustu i letu! Baš je bilo zabavno.

galerija > klik <

Nakon toga ,krenuli smo drugim putem natrag do Poljanica, kroz strmi put. Naravno da smo otišli malo u park  na Poljanicama na ljuljanje, igranje, a roditelji na kavicu! Predivan dan za hodanje, uživanje u prirodi, promatranju proljetnica, slušanju cvrkuta ptica!
Jedva čekamo idući izlet!

Učiteljica:Božica Grgečić

Pogledajte i:
Mali eko planinari: 1. planinarski izlet Rude-Veliki dol-Rude [21/22]
Mali eko planinari: 2. planinarski izlet Nerzi - Oštrc - Nerzi [21/22]

Mali eko planinari [19/20]:
Od Poljanica i Prekrižja pa natrag
Mali planinari u Sloveniji
Sudnikov pohod
Nerzi - Oštrc-Stari Lipovec grad - Šojka - Veliki dol - Nerze

Mali eko planinari [18/19]:
Velebit; Cerinski virŽumberak; Smerovišće - Slapnica; Koretići - Noršićka Pleševica; Poljanice - Plešivica; Veliki Črnec - Veliki dol

Mali eko planinari [18/17/16]: