Kazališna predstava: Ah ta lektira, ne da mi mira
Autor: Dona Sokolović, 23. 12. 2021.

Učenici nižih razreda su u školi, u utorak, 21. prosinca, pogledali predstavu Ah ta lektira, ne da mi mira.  Troje mladih glumaca (Hana Kunić, Jakov Jozić i Jan Novosel) odlučilo je realizirati vlastitu predstavu kojom se obraćaju učenicima razredne nastave.

Progovorili su o gorućoj temi sve manjeg interesa za čitanjem, prvenstveno lektira. Glavni likovi predstave su Veki i Vanja, brat i sestra koji moraju pročitati svoje lektire. Dok brat Veki odluči na internetu pronaći sadržaj lektire i napisati zadaću o njoj na taj način, sestra Vanja svoju knjigu želi pročitati u cijelosti.
Tada počinje njihova rasprava i svađa, te oživljavaju likovi Crvenkapice i Petra Pana koji s mališanima raspravljaju o potrebi čitanja knjige.

Učenici su bili oduševljeni njihovom izvedbom i izvukli dobre pouke iz odgledane predstave. Uživali su u dogodovštinama Vanje i Vekija, te Petra Pana i Crvenkapice, te naučili zašto je važno čitati lektire.