Posjet Gradskoj knjižnici u Samoboru - Dječji odjel i Odjel za odrasle
Autor: Miroslav Severović, Dona Sokolović, 12. 11. 2021.

Na Dan hrvatskih knjižnica, učenici 3.a. i 4.a razreda naše škole uputili su se u Samobor i posjetili Gradsku knjižnicu - Dječji odjel i Odjel za odrasle.

Na ulazu u Dječji odjel dočekala nas je knjižničarka Silvija Turk i poželjela nam dobrodošlicu.

Učenike je zatim preuzela knjižničarka Blaženka Mavrić Vadlja koja nas je povela u svijet bajki Ivane Brlić Mažuranić (Šuma Striborova i Regoč). Učenici su pokazali zavidno poznavanje pročitanog lektirnog djela.

Nakon kraćeg odmora, krenuli smo do obližnjeg Odjela za odrasle gdje nas je čekala knjižničarka Maja Klisurić. Kratko, ali vrlo zanimljivo predavanje o poslovima knjižničara učenici su popratili sa zanimanjem. Do povratka u Rude ostalo nam je vremena koje smo iskoristili za šetnju središtem Samobora i počastili se finim kolačima u poznatoj samoborskoj slastičarni.

Učitelji, Dona Sokolović i Miro Severović

Pogledajte i:

Posjet Gradskoj knjižnici u Samoboru - Dječji odjel i Odjel za odrasle 1.a i 2.a