Ovaj mjesec: 2088
Posjet Gradskoj knjižnici u Samoboru - Dječji odjel i Odjel za odrasle
Autor: Božica Grgečić, Sanja Čuturić, 22. 10. 2021.

[FOTO] Učenici razredne nastave OŠ Rude su posjetili Dječji odjel i Odjel za odrasle Gradske knjižnice Samobor
galerija >klik<

Učenici 1.a i 2.a posjetili su 21.10.2021. Gradsku knjižnicu u Samoboru. Bio je to njihov prvi izlazak iz škole za vrijeme Covida 19. Što da kažem, osim da smo svi bili jako uzbuđeni, radosni  i veseli. Najprije smo autobusom iz Ruda došli do Samobora pa prošetali do Dječjeg odjela Gradske knjižnice. Tamo nas je dočekala naša draga teta knjižničarka Silvija! Uvela nas je u knjižnicu. Nakon kratkog dogovora, učenici su zauzeli svje mjesto i pažljivo slušali tetu Silviju dok im je pričala priču “Cmoljac zna”, uz pokazivanje ilustracija. Najuzbudljivije je bilo vikanje na znak: ”Cmoljac zna!”.

galerija >klik<

Nakon slušanja poučne priče koju je napisala Željka Vrbančić, uslijedilo je igranje i naravno, užina, jer su već svi bili jaaako gladni! Učenici su naučili mnogo toga o knjižnici, posuđivanju knjiga, načinu čitanja i još mnogo štošta! Vrijeme je prolazilo jako brzo. Došao je trenutak oproštaja od tete Silvije i odlaska na Odjel za odrasle gdje nas je dočakala teta Maja. Od nje smo još mnogo toga naučili o knjigama, vrstama knjiga, načinu posuđivanja, upoznali smo razne štambilje. Sve u svemu, bilo nam je jako zabavno i zanimljivo! Na kraju smo bili počašćeni mandarinama i bombonima, što je djecu jako razveselilo. Za poklon smo dobili nekoliko knjiga za našu školsku knjižnicu, straničnike, knjižicu za ispunjavanje…. No, ubrzo je došao i kraj tog dijela. Spremili smo se i pozdravili se sa tetama knjižničarkama i sa našom tetom Majom!

Naš se današnji dan nastavio šetnjom kroz Samobor. Iz knjižnice, uputili smo se do kina, potom do Trga kralja Tomislava, do Samoborskog muzeja i kratko smo prošetali prema Vungriščaku. Na putu nas je pratila današnja južina, topao, povremeno jak vjetar koji je otkidao lišće sa stabala koje je letjelo oko nas. Promatrali smo promjene u boji lišća, ponovili mnogo toga , naučili mnogo toga.  Vidjeli smo gdje se nalazi pošta u Samoboru i polako krenuli prema stanici gdje smo  čekali naš bus da nas vrati u Rude.

galerija >klik<

galerija >klik<

Bio je to izuzetno poučan, lijep, zabavan,zanimljiv dan, odnosno izvanučionička nastava na kojoj smo mnogo toga naučili! Nakon jučerašnjeg Dana kruha u našoj školi i današnjeg odlaska u Samobor, sutra se vraćamo u naše vesele školske klupe.

Srdačan pozdrav svima!

Učiteljica Božica Grgečić

Pogledajte i:

Posjet Gradskoj knjižnici u Samoboru - Dječji odjel i Odjel za odrasle 3.a i 4.a