ORGANIZACIJA NASTAVE OD 18. SIJEČNJA 2021. G.
Autor: Miroslav Fresl, 15. 1. 2021.

Na web stranicama Ministarstva znanosti i obrazovanja objavljena je 13. siječnja 2021. g. sljedeća vijest: Ministar znanosti i obrazovanja Radovan Fuchs izjavio je u utorak da će nastava u osnovnim i srednjim školama početi 18. siječnja, s tim da će se za učenike nižih razreda osnovnih škola kao i za četvrte razrede srednjih škola održavati u školi, a za ostale online.

Sukladno navedenoj odluci, nastava će se od 18. siječnja 2021. g. i za učenike nižih razreda (1.-4.) OŠ Rude održavati u školi, a za učenike viših razreda (5.-8.) na daljinu. Nastava na daljinu održavat će se prema redovitom tjednom rasporedu uz korištenje digitalnih alata Yammer, Zoom i Microsoft Teams o čemu će učenici pojedinih razreda biti detaljnije infomirani od strane svojih razrednika.

Nastava će se provoditi na navedeni način do opoziva ministrove odluke.

Nadalje, prema preporukama Ministarstva znanosti i obrazovanja odnosno Stožera civilne zaštite, 18.siječnja 2021. g. provest će se u matičnoj školi u Rudama i u područnoj školi u Manjoj Vasi vježba evakuacije za slučaj potresa u skladu s Planom evakuacije i spašavanja za OŠ Rude i Operativnim planom o načinu organiziranja provedbe mjera i aktivnosti u sustavu civilne zaštite za Osnovnu školu Rude za sve učenike nižih razreda, njihove učitelje i djelatnike škole. S učenicima i učiteljima predmetne nastave provest će se vježba evakuacije po povratku u školu. Iste će se vježbe provoditi i u nadolazećem razdoblju prema naknadno utvrđenim terminima.

Na poveznici https://civilna-zastita.gov.hr/upute-za-gradjane/82 nalazi se brošura koju je pripremilo Ministarstvo unutarnjih poslova, Ravnateljstvo civilne zaštite, a koja sadržava i Upute za postupanje u opasnostima, nesrećama i katastrofama.

Iako će učenici biti informirani o sadržaju Uputa u školi, preporučam poštovanim učenicima i roditeljima da ih i samostalno prouče radi svoje sigurnosti  i sigurnosti drugih.

Srdačan pozdrav svima,

Miroslav Fresl.