Peti izlet Malih eko planinara-vrh Veliki Črnec, Veliki dol
Autor: Kristina Halužan, 14. 6. 2019.

Za zadnji izlet s malim eko-planinarima iz Ruda odlučila sam krenuti iz centra Ruda prema vrhu Veliki Črnec, a potom do Velikog dola na igranje i natrag do Ruda. U 5. mjesecu stalno nam je padala kiša pa je ovo bila zadnja prilika za završni izlet.

Dan je bio idealan, možda malo  prevruć. No , mi smo krenuli ujutro u 8,30 , tako da smo se već poslije 13 h vratili, točno na vrijeme, jer je već bilo doista prevruće za hodanje. Klinci su uživali u svakom koraku, puno su razgovarali, pjevali, smijali se, igrali....ma super!!! Veliki Črnec (607 m) je šumoviti kupasti vrh nedaleko od Palačnika, naselja poznatog po mnogim vinogradima s klijetima. Na vrhu je metalni žig i upisna kutija. Kada smo se popeli na Veliki Črnec, uslijedila je kratka pauza za sendviče,sokove i svašta ponešto, čak i za mrkvu!

Nakon toga spustili smo se istim putem i krenuli prema Velikom dolu. Na tom smo putu susreli mnoge trkače, jer se održavala trka. Na Velikom dolu opet malo jela,pića i mnogo igranja!!! Roditelji koji su bili u pratnji uživali su na klupama u hladovini, a klinci su se ljuljali, spuštali niz tobogan, kuglali, vikali, naprosto su uživali i nisu se dali doma. No, zbog vrućine smo odlučili krenuti natrag u 12,00h. Povratak je bio kružnim putem koji ide iz Velikog dola prema putu za Oštrc, no mi smo krenli prema Rudama uz pjevanje pjesmica iz škole. Priroda je bila predivna,zelena,nebo plavo, a uživali smo u cvrkutu raznih ptica. Ovime smo završili naše planinarenje za ovu školsku godinu, no ne sasvim!!! Idući nas tjedan čeka logorovanje u Koretićima sa Malim planinarima Samobora, a krajem 6. mjeseca idemo i na Velebit sa njima, i to u popriličnom broju!

Ma super!

Učiteljica:Božica Grgečić